Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Březnový lyžák sedmých tříd

neděle 17.3.

                Náš příběh začíná 17.3. před školní jídelnou Hlahol. Na tomto místě se účastníci tohoto lyžařského/snowboardového výcviku shromáždili a poté přijel autobus. Všichni si naložili své vybavení do nákladového prostoru autobusu. Žáci byli vyzváni k nasednutí do autobusu, aby se mohlo odjet.

                Z Nymburka jsme jeli do Pece pod Sněžkou, kde jsme vystoupili a šli asi 5,5 kilometru do kopce na Kolínskou boudu. Po výtečném obědě jsme byli rozřazeni do pokojů, které byly děleny po 2, 3, 4, 5, 6 a 7. Poté jsme měli asi dvě hodiny na ubytování se na pokojích, na vybalení lyží, běžek a snowboardů z vaků a na přípravu na běžky.

                V 15 hodin měli být všichni připraveni na výpravu pod Černou Horu. Tato výprava trvala asi 3 hodiny. Většina lidí na běžeckých lyžích stála poprvé, ale pár jich na běžkách už někdy jezdilo. Dle mého uvážení největší problém pro hodně lidí bylo stoupání do kopců, kterých bylo v Peci pod Sněžkou docela dost, ale nedalo se nic dělat. Holt jsme to museli vystoupat.

                Po dlouhé a náročné výpravě na nás čekala chutná teplá večeře, po které jsme měli večerní program, kdy jsme si jen vysvětlili, jak bude probíhat další den. Ve 22 hodin jsme měli večerku, před kterou nám paní učitelky vybraly telefony.

 

pondělí 18.3.

                Budíček byl v 7 hodin. Měli jsme 45 minut na nachystání se na dopolední program. V 7:45 jsme se sešli na snídani, kde na nás čekal švédský stůl.

                Poté jsme se vypravili na dvoukilometrovou cestu ke sjezdovce Zahrádky.          Po nazutí svých bot jsme se jako skupina vydali ke sjezdovce, kterou jsme sjeli dolů k lanovce. Tam na nás čekala paní učitelka Bydžovská, která nám vyzvedla skipasy. Předchozí večer jsme se rozdělili do 5 skupin: snowboarďáci, 1. (nejlepší) skupina lyžařů, 2., 3. a 4. skupina lyžařů, kteří na lyžích skoro nikdy nestáli.

                Toto dopoledne jsme si určitě všichni užili poprvé za tento týden na lyžích.     Nad sjezdovkou byl bufet, kde jsme hned za první den vykoupili kofolu, ale zbytek týdne jsme stejně zvládli.

                Po obědě jsme ve 13 hodin měli odpolední klid na odpočinek po dopoledním programu. Odpoledne jsme měli přednášku bývalého pracovníka horské služby. Po ní šla dvě družstva na bazén, ve kterém jsme byli každá skupina půl hodiny. V pondělí se dostala do bazénu jen polovina žáků, ostatní tam šli další den.

                Po večeři jsme se dozvěděli program na další den.

 

úterý 19.3.

                Ráno po snídani jsme měli zase lyžařský výcvik na místních sjezdovkách, který opět trval kolem 3 hodin.

                Odpoledne nás čekala výprava na běžkách do restaurace Lesní bouda, kde jsme se zdrželi asi 20 minut.

                Po návratu na chatu čekal druhou polovinu lidí bazén.

                Večer byla „bojovka“. Ve skupinách po 4 až 5 jsme odpovídali na otázky (např. Kolik je součet věků všech pěti učitelek? Vyjmenuj tři sjezdovky z Pece. Vyjmenuj tři pomůcky, které využívá horská služba…).

 

středa 20.3.

                Ve středu nás proběhl poslední dopolední lyžařský výcvik na sjezdových lyžích ve skiareálu. 

                Tento den byl takový volnější, udělali jsme si vycházku pod Černou Horu, na kterou jsme se další den měli vypravit na dopolední výlet na běžkách.

                Nás čekali dva turnaje – v piškvorkách a ve stolním tenise.

 

 čtvrtek 21.3.

                Ve čtvrtek jsme vyrazili na slibovanou výpravu na Černou Horu, kterou všichni účastníci lyžařského kurzu zvládli skoro bez problémů.

                Odpoledne nás čekal opět bazén, ale tentokrát se do bazénu dostaly čtyři skupiny, tudíž všichni účastníci kurzu.

                Večer se konal karneval a vyhodnocení soutěží – turnaje v piškvorkách, ve stolním tenise a bojovky.

 

 pátek 22.3.

                Poslední den po snídani se naše skupina žáků ze 7.A, 7.B a pár z 8. tříd vydala na parkoviště autobusu v Peci pod Sněžkou, odkud jsme odjížděli a ve 12 hodin celí nabití zážitky přijeli do Nymburka a těšili se na zasloužený odpočinek.

 

                Moc děkujeme paní učitelce Bedrnové, která byla vedoucí zájezdu, samozřejmě paní učitelce Bydžovské, Kroulíkové, Veselé a paní asistentce Šafaříkové.

 

Matěj, 7. A

Tags