Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Exkurze do Lidic

Dne 3.6. jsme se vydali na exkurzi do Lidic. Po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupina začínala v Lidické galerii. Zde byl pro nás připraven program, doprovázený spoustou videí, zajímavostí, obrázky a také vzpomínkami obyvatel Lidic. Potom jsme se vyměnili s druhou skupinou a šli na procházku novými Lidicemi. Slyšeli jsme příběhy mnoha lidí a dozvěděli se, kde se nacházely různé budovy ve starých Lidicích. Nejvíce nás zaujalo sousoší 82 dětí jako památka za to, co se dětem stalo. Naše poslední zastávka bylo muzeum, kde jsme nejdříve viděli krátký film a poté už si jen procházeli expozice, nakonec se nám naskytla možnost vidět video s výpověďmi lidí, kteří tuto dobu zažili. Kolem druhé hodiny odpoledne naše cesta směřovala domů. Děkujeme paní učitelce Volterové a panu zástupci, že pro nás tento výlet zorganizovali. 
                                                                                                          Veronika Lehká 9.B
Tags