Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Florbalisté šestých a sedmých tříd naší školy vypálili všem svým soupeřům rybník a slavili postup na regionální kolo

Chlapecká reprezentace Komendy opanovala okresní kolo florbalového turnaje III. kategorie, které se konalo v Poděbradech. Náš výběr tak poměrně překvapivě obhájil triumf z minulého roku. V konkurenci 14 družstev naši borci nepoznali hořkost porážky, i když v normální hrací době dokonce třikrát, a to ze šesti sehraných špílů, remizovali. Celkově lze konstatovat, že herní projev týmu se zlepšoval, a to doslova zápas od zápasu, aby nakonec vygradoval v semifinálovém duelu s poděbradskou základkou. Zde by se dalo hovořit i o předčasném finále, neboť Poděbrady byly od počátku sportovní akce pokládány za ústředního turnajového favorita. Taktická varianta vyšla našim barvám na výbornou, když se důsledným Nymburákům podařilo šikovné lázeňáky vyloženě precizně ubránit. Výhru našemu výběru potom z brejku zajistil J. Klíma.                                                                                 Nutno ovšem jedním dechem dodat, že cesta Komendy na turnajový „olymp“ nebyla vůbec jednoduchá. Po vítězství ve skupině přišel na řadu klíčový čtvrtfinálový duel s „kousavými“ urputníky z Kounic, který po „zbytečné“ remíze v základní hrací době (inkasovali jsme dvě branky devadesát sekund před koncem) dospěl do rozhodujících nájezdů. Zde našim chlapcům naštěstí trochu zatlačil i imaginární florbalový bůh, neboť soupeř měl na hokejce dokonce jeden „matchball“, který mu ovšem zmařil „čapájev“ Kořínek v naší kleci. Samotný turnaj potom gradoval finálovým duelem, kde se proti našemu týmu postavili odvěcí rivalové z nymburského Gymnázia B. Hrabala. Zápas znovu dospěl do penaltových nájezdů, kde se zadařilo naší skvadře. Rozhodující branku vsítila opora týmu D. Ševc. Radost hráčů, kteří se celkovým vítězstvím kvalifikovali na regionální kolo do Kladna, posléze neznala mezí. Nejlepšími plejery školního výběru Komendy byli útočníci J. Klíma s D. Ševcem, obránce V. Vurm a brankář J. Kořínek, který svými zákroky naše borce několikrát skvěle podržel. Všechny chlapce chválím za vzornou reprezentaci školy, výborné výkony a vzorné chování.

Regionální kolo na Kladně

Na krajském finále naši chlapci sice bojovali, jak nejlépe uměli, ale na víc než dvě remízy v základní skupině to nestačilo. Našim borcům se podařilo „škubnout“ plichtu s Rakovníkem a Kladnem. V dalších třech zápasech nám silná a výkonnostně našlapaná družstva soupeřů (v čele s favorizovanou Mladou Boleslaví) nedala příliš mnoho šancí. Do finálové nadstavby proto již naše reprezentace nepostoupila. To ale vůbec nevadí, protože konečné desáté místo v celém regionu, a to již dva roky za sebou, je pro naši školu velmi pěknou florbalovou vizitkou. Florbal totiž na základkách patří mezi vůbec nejsilněji obsazované míčovky (v podstatě druhý za fotbalem). Nejlepšími hráči na krajském kole byli brankář J. Kořínek, útočník D. Ševc a obránci V. Vurm s P. Charvátem. Dalšími členy úspěšného výběru byli J. Klíma, A. Choděra, L. Krajíček, J. Kubík a O. Pažout. Všem našim úspěšným florbalistům přeji mnoho dalších sportovních úspěchů v budoucím životě a děkuji za vzornou reprezentaci naší základní školy.

                                                                                                                                                             Tomáš Kokojan

Tags