Happy Easter! Veselé Velikonoce!

V hodinách angličtiny na prvním stupni se tento týden věnujeme tématu Velikonoce (Easter), a tak mě potěšilo, že zrovna v pondělí dorazily dopisy s přáníčky k Velikonocům od našich kamarádů ze Španělska.

Již druhým rokem si dopisujeme anglicky s dětmi ze španělské školy.  Děti, které učím angličtinu, se už na dopisy těšily. Třeťáci, které učím prvním rokem, byli překvapeni, že si budeme v hodinách angličtiny dopisovat. 😊

Tady jsou některé jejich reakce:

„Jsem rád, ale bojím se si s někým psát, koho neznám. Je to ale super mít nové kamarády. Je to supééér si psát s někým z jiné země.“

„Je hustý dopisovat si s někým tak daleko!“

„Jsem ráda, že tam budu mít nové kamarády!“

„Líbí se mi, že se o nich dozvíme hodně věcí.“

„Mně překvapilo, že se španělský děti snaží psát anglicky.“

„Je to tak vzrušující! Jsem strašně ráda, že poznám lidi z jiných zemí!“

žáci ze 3.tříd

„Líbí se mi, jak si hledáme nové přátele, a přitom se zlepšujeme v angličtině.“

„Je to dobré, že si píšeme s dětmi z jiné země a že se dozvíme, co tam mají jiné a tak.“

„Líbí se mi, že si dopisujeme anglicky.“

„Já jsem ráda, že si najdu nové kamarády, a dozvím se tak něco o Španělsku.

„Líbí se mi, že se zlepšujeme v Aj.“

„Je hezké, že se o někom dozvíme, co rád dělá a co má rád z těch dopisů, a přitom ho nevidíme.

žáci ze 4. tříd

„Já jsem hrozně ráda, že nám zase přišly dopisy! Mně to hrozně baví psát dopisy anglicky.“

„Je to fakt dobrý.  Jsem za to ráda. Je to velice obohacující pro naši anglickou slovní zásobu.“

„Je to strašně hezké si psát s někým z jiné země. „

„Pomáhá nám to také hodně v učení angličtiny.“

„Můžeme sdílet pocity s dětmi ze západní Evropy.“

„Jsem rád za nové kamarády ze Španělska.“

„Je to skvělé si psát s jinými zeměmi.“

„Je to fakt moc hezký, děkuju.“

žáci z 5.tříd

Mgr. Eva Mašatová