Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Ohlédnutí za soutěžemi z českého jazyka a literatury

Olympiáda v českém jazyce 2024

Třicet milovníků mateřského jazyka si otestovalo ve školním kole své znalosti v jazykové a slohové části. Do okresního kola postoupily dvě nejúspěšnější řešitelky: Viktoria Bahia Říhová (8. C) a Zuzana Veselá (9. B).

 

Dětská scéna 2024

Zástupci jednotlivých tříd poměřili své síly v přednesu básně či prozaického textu. V recitační soutěži Dětská scéna 2024 se školního kola zúčastnilo téměř čtyřicet soutěžících, kteří byli rozděleni do dvou kategorií – žáci 6. a 7. tříd a žáci 8. a 9. tříd.

V nižší kategorii patřili k vítězům:

Denisa Šlejharová (6. B), Milan Skalský (7. A) a Matyáš Uhlíř (7. C).

Cenu diváků si odnesl David Moc (7. B).

Ve IV. kategorii (8.-9. ročník) se o nejvyšší příčky podělili: Veronika Lehká (9. B), Ota Šulc (9. B), Barbora Šídová (9. C), Zuzana Bělková (8. D) a Viktoria Bahia Říhová (8. C).

Vybrat tak z každé kategorie pouze dva zástupce, kteří budou hájit barvy naší školy v okresním kole, nebylo vůbec jednoduché. Do okresního kola nakonec postoupili Denisa Šlejharová, Daniel Skalský, Veronika Lehká a Viktoria Bahia Říhová.

 

Všem moc za předvedené výkony děkujeme.

Tags