Milé děti, milí přátelé,

jménem naší nymburské nemocnice bych chtěla opravdu mnohokrát poděkovat všem, kdo vyráběli dárečky pro naše pacienty. Pro ty, kteří museli v době vánoc zůstat v nemocniční posteli.

Přála bych vám vidět jejich oči rozzářené radostí, že na ně někdo myslí.

Že nejsou se svou bolestí sami.

Říká se, že Vánoce jsou svátky radosti. Doufám, že jste si ji užily, že jste dostaly mnoho krásných dárečků. A také doufám, že alespoň některé z vás si uvědomily, že rozhodně neplatí: čím více dárečků dostanu, tím více radosti mi přinesou. Opravdu tomu tak není!

Dárek především říká obdarovanému “mám tě rád, myslím na tebe“. V dárku totiž dáváme sami sebe. A to je velká, slavná věc, kterou bychom měli o Vánocích zažít. A vám se to letos podařilo.

Moc vám za to děkuji!

Petra Lorenzová