Nejnovější příspěvky školy

Sportovní úspěchy Komendy

Volejbal okres, kraj dívky

Dne 12.4. 2024 se konalo v naší hale ZŠ Komenského okresní kolo ve volejbalu.

Tým chlapců neměl mezi přihlášenými 4mi  družstvy konkurenci a jednoznačně turnaj vyhrál a zajistil si postup na krajské kolo do Neratovic.

Chlapci hráli ve složení: Ondřej Turek 9.A, Matěj Mareček 9.A, Adam Plesar 8.A, Šimon Tobiáš 8.A, Jan Steinmetz 8.A, Matěj Kolář 8.B, Daniel Poláček 8.D, Oliver Mihálik 7.C

V turnaji dívek bylo přihlášeno 8 tým, které byly více vyrovnané. Dívkám se podařilo postoupit do finále s gymnáziem Nymburk. O vítězi se rozhodlo ve 3.rozhodujícím setu ve velmi dramatické koncovce. A také dívky si odnesli pohár pro vítěze a zajistili si tím postup na krajské kolo do Rakovníka.

Soupiska dívek: 9.B Nikola Jelínková, Magdaléna Bydžovská, Sofie Petříková, Nela Hanušová, Valentina Jánská, Jasmína Vlasáková, 8.D Terezie Kuklová, 7.A Adéla Trojánková Julie Smělá,8.A  Kateřina Turková, Anna Křížová

Krajské kolo v Rakovníku

Na krajském kole nám bohužel nepřál los a do skupiny jsme dostaly budoucího vítěze turnaje. Ve skupině jsme s ním hrály vyrovnaně, ale bohužel v rozhodujícím setu prohrály a tím jsme již nemohli bojovat o medaile. Ostatní utkání jsme vyhrály již s přehledem a odvezli si nepopulární bramborovou medaili. Dlouhého výletu jsme ale nelitovali, přálo nám počasí a den jsme si moc užili.

Plaveckoběžecký pohár

Plavecko běžeckého poháru se účastnilo 5 žáků 2. Stupně. Plavalo se tradičně  v městském bazénu a následně podle pořadí v plavání se startovalo v běžecké části v parku u „Kokosu“.

Nejlépe se umístil Dominik Šulc, který svoji kategorii vyhrál a zajistil si postup na krajské finále.

Ostatní žáci také posbírali pěkná umístění.

Vít Příhonský 7.B – 5. Místo,  Adéla Beranová 6. C – 4. Místo, Rozárie Čenovská 8.A – 5.místo a Adéla Brázdová 8.A – 6.místo

Vše žákům gratulujeme.

Pohár rozhlasu

Dne 14. 5. a 16.5. se konala tradiční atletická soutěž na stadionu sportovního centra Nymbruk.

Této oblíbené soutěže se účastnilo z okresu 14 škol. V úterý závodili proti sobě žáci 6.-7. Ročníků. Družstvo dívek nám udělalo svým vítezstvím velkou radost. Chlapci skončili na 9 .místě.

Čtvrtek byl zaměřen pro žáky 8.-9. ročníků. Dívkám bohužel tentokrát štěstí nepřálo a skončily na 4. místě o pouhý 1 bod.