Zeměpisná exkurze 8. B v Kutné Hoře

Ve středu 18. října se třída 8. B, společně s panem učitelem Petříkem, vydala poznat historii dolů v Kutné hoře, ve kterých se těžilo stříbro už od 13. století. V 7:45 jsme měli sraz před budovou školy a v osm hodin jsme vyjeli autobusem do Kutné Hory.

V Kutné Hoře jsme také viděli historický gotický chrám svaté Barbory, u kterého jsme měli hodinový rozchod po pěší zóně a následně jsme šli na prohlídku dolů do muzea stříbra.

Dostali jsme perkytle, což jsou hornické pláště a také helmy. Dozvěděli jsme se, že nejhlubším místem v dolech byla hloubka 674 metrů a dodnes se neví, kde se přesně nachází.

Po zajímavé Exkurzi nás čekala cesta zpátky na autobus a cesta do Nymburka. Všichni se vrátili v pořádku a všem se exkurze líbila.