Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Přírodopisná exkurze 9.ročníků – Mumlavské vodopády, Harrachov 2024

    Úterý 30.dubna bylo ve znamení cesty za krásami mumlavského údolí. Na cestu se vypravil výběr žáků z devátých tříd, nejpočetnější byla skupina z 9.C. Naše výprava se nesla v duchu poznávání účinků tekoucí vody na horním toku řeky, neboť Labe, které protéká Nymburkem, se zde chová úplně jinak. Žáci si tu ověřili vědomosti nabité v hodině PŘ i ZE. Počasí bylo skvělé, a tak někteří neodolali a vyzkoušeli si tok řeky Mumlavy na vlastní kůži :o). Po dostatečném prozkoumání vodopádu, obřích hrnců a tůněk Mumlavy byla dalším cílem propadlina po ukončené důlní činnosti (těžba galenitu) a pak ještě procházka Harrachovem. Vodopád byl plný vody a Harrachov téměř bez lidí, takže to byl prima den.

Tags