Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

Z očí do očí, padnout do oka, vidět na vlastní oči, mezi čtyřma očima, mne snad šálí zrak…

V hodinách přírodovědných praktik jsme si nehráli s češtinou, jak by se mohlo zdát, ale zkoumali jsme oči, orgány zraku. V úvodní hodině jsme si pustili videa o lidském zraku a vyplňovali pracovní list. Žáci se seznámili s lidským smyslem, kterým přijímáme asi 80% informací, a jeho vnitřní stavbou. Poté vymýšleli nápadité otázky jako např. „Jakým způsobem se tvoří ospalky? Jak funguje čočka? Jde oční bulva vyndat z hlavy? Proč bolí, když se do oka škrábneme? Proč jsou oči vlhké? Proč mají duhovky různé barvy?“ Na tyto otázky hledali odpovědi v následné hodině a zkoumali jednotlivé části oka na skutečných prasečích a hovězích očích.                                                                                                                

JP