Aktuality

Nejnovější příspěvky školy

World Marathon Challenge – dětský maraton

Ve středu 20. 9. 2023 se zástupci 6. – 8. tříd zúčastnili dětského maratonu na atletickém stadionu Sportovního centra Nymburk. Tento mezinárodní štafetový závod se běží po celém světě už po šestnácté, v České republice po dvanácté. Zaštiťuje ho Český olympijský výbor a akce se koná v rámci projektu Rotary – END POLIO NOW a Mezinárodního dne boje proti dětské obrně, kdy výtěžek závodu bude věnován na konto nadace Rotary.

Při nástupu nás přivítalo a štěstí popřálo několik osobností spojených s Nymburkem, například starosta Nymburka Tomáš Mach. Letošního ročníků se zúčastnilo opět 7 okresních škol. Cílem bylo zaběhnout celou maratonskou trať 42,195 m štafetovým způsobem, kdy se po 200m úseku pravidelně střídalo 15 dívek a 15 chlapců. Každý musel zvládnout tento úsek zaběhnout 7x. První úsek 195m vždy běžela VIP osobnost jednotlivých škol. Za nás startovala Zuzka Veselá, žákyně 9. třídy naší školy a úspěšná atletka SKP Nymburk.

 Jeden z našich cílů letošního ročníku, byl opět získat jeden z cenných kovů. Ambasadoři letos běželi první úsek společně a závod nechali až  na žácích jednotlivých škol. Již od začátku závodu jsme běželi kolem 4.-5. místa a bohužel se nám nepodařilo udržet se největších favoritů. Nakonec jsme doběhli na 5. místě v čase 2:02,56. To značilo o velmi rychlém závodě. Bohužel i s tímto hezkým časem jsme poprvé nezískali medaili.

Tímto děkujeme všem účastníkům za skvělou reprezentaci školy.

Mgr. Michaela Bydžovská a Mgr. Alena Bedrnová